BMC KARASU'DA TEMEL ATIYOR.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Dr. Hasan Çelik, endüstri bölgesi ilan edilen Karasu’da savunma sanayi araçları üretecek olan BMC’nin Aralık ayı sonunda fabrika temellerinin atılacağını söyledi.

Karasu’nun savunma sanayi kenti olması yönünde ciddi adımların atıldığını söyleyen Bakan Yardımcısı Çelik, “İlimiz coğrafi ve lojistik konumu itibariyle artık ülkemizin önde gelen illeri arasında yer alıyor. Otomotiv yan sanayisi, Karasu Limanı, çevre yolları ve ArGe’ye elverişli olması nedeniyle özellikle kuzey bölgemiz kendini fark ettiriyor. Bilindiği gibi faaliyete başlayan limanın kapasitesinin büyümesi için çalışmalar sürerken, Endüstri Bölgesi ilan edilen Karasu’da önemli yatırımlar ve girişimler var” dedi.

4 bin istihdam

BMC’nin Karasu İhsaniye Bölgesine kuracağı ve 4 bin kişinin istihdam edilmesinin planlandığı fabrikanın Aralık ayı sonunda temelinin atılacağını söyleyen Bakan Yardımcısı Çelik, “Bu yılsonun da fabrikanın temeli atılacak. 2 bin 500 dönüm alan üzerinde kurulacak olan BMC fabrikasında savunma araçları üretiminin yanı sıra Araştırma Geliştirme Merkezi faaliyete geçecek” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı atacak

Programlarında bir değişiklik olmazsa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkan Binali Yıldırım, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak’ında katılımıyla atılacak olan fabrikanın temeli için Karasu’da şimdiden hazırlıkların başladığı öğrenildi

 
 
 
 
KONUT
8500
 
 
PROJE
33
 
 
EV SAHİBİ
7400
 
 
 
 
0264 718 35 15 - 0533 717 24 44
 
 
Çalışma Saatlerimiz : 09:00 / 20:00
 
 
Filizfidanoğlu İnşaat :Yalı Mahallesi Doğu Karadeniz Caddesi 98/A Karasu Sakarya
 
 
Filizfidanoğlu Menu