CUMHURBAŞKANI RESMEN KARASU'YA GELİYOR

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN 15 NİSAN DA KARASU'YA BMC TEMEL ATMA TÖRENİNE GELİYOR.

Milli Savunma Sanayi’nin en önemli yatırımı olacak olan BMC’nin Karasu’daki fabrikası ile alakalı 1 Nisan’da ihale gerçekleştirilecek. 15 Nisan’da yapılacak temel atma törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılması bekleniyor

2023’te tam kapasite


BMC’nin Karasu’da inşa edeceği fabrika ile alakalı detaylar belli oldu. Fabrika altyapısı için 1 Nisan’da 8 firmanın katılımı ile ihale gerçekleştirilecek. 15 Nisan’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılması beklenen fabrikanın temel atma töreni gerçekleştirilecek. 2019 yılın içerisinde fabrikanın 130 bin metrekarelik kapalı alanı Savunma Sanayi’ne hizmet etmeye başlayacak. 2023 yılında ise 550 bin metrekarelik kapalı alan hizmete alınarak fabrika tam kapasiteye ulaşacak. BMC Karasu’ya büyük etki edecek. Fabrikada çok büyük istihdam sağlanırken liman ve demiryolu inşaatının tam kapasite çalışması ile birlikte dev firmalara da teşvik olacak.

Milli Savunma Kenti


Fabrikanın tamamının hizmete alınması ile birlikte BMC, milli tanktan, top bataryalarına ve füze sistemlerine kadar her konuda çalışmalar yürütecek. Kurulacak olan tesisin ardından Karasu Savunma Sanayi kenti olacak. BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak daha önce yaptığı açıklamada, “Orada çok ciddi planlarımız var. Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) Türkiye’nin güzide şirketlerinden birine 3-4 yıl önce 500 milyon dolar sübvansiyon yaparak 5 tane tank modeli ürettirdi. ALTAY tank. Bu firma prototipleri başarıyla üretti ve teslim etti. SSM seri üretim için ihale açacak. Biz de ihaleye girmek için hazırız ve talibiz” demişti.

 
 
 
 
KONUT
8500
 
 
PROJE
33
 
 
EV SAHİBİ
7400
 
 
 
 
0264 718 35 15 - 0533 717 24 44
 
 
Çalışma Saatlerimiz : 09:00 / 20:00
 
 
Filizfidanoğlu İnşaat :Yalı Mahallesi Doğu Karadeniz Caddesi 98/A Karasu Sakarya
 
 
Filizfidanoğlu Menu