Karasu Yatırımcıların Yeni Hedefi Oldu.
Emlak İstasyonu Karadeniz bölge sorumlusu Adem Demirtürk Sakarya'nın Karasu ilçesi 55 kilometrelik sahili ve İstanbul'a sadece 2,5 saat mesafede yer alması ile emlak yatırımcılarının akınına uğruyor dedi.

İstanbul'a 2,5 saat mesafede bulunan Sakarya'nın Karasu ilçesi, 55 kilometre boyunca uzanan kumsalı, doğası ile yazlık ve arsa yatırımı yapmak isteyenlerin adeta akınına uğruyor. Geçmiş yılların aksine artık kışlık olarak da yapılan binaların büyük revaç gördüğü Karasu yatırımcısının da yüzünü güldürüyor. Karasu tam anlamıyla dev bir şantiyeyi andırırken devam eden inşaat sayısı yüzlerle ifade ediliyor.

Demirtürk, Karasu tamamlanmak üzere olan limanı ve serbest bölgesiyle de sanayi yatırımını çekiyor. Karadeniz otoyolu ve ilçeyi Adapazarı'na bağlayacak olan Demiryolu inşaatlarının başlaması da ilçeye yatırım yapanın yüzünü güldürecek bir faktör olarak gösteriliyor. Adapazarı halkının “En Yakın Karadeniz" sloganı ile sıklıkla tatil kaçamağı yaptığı noktaların başında yer alan Karasu'da son yıllarda da yoğun arsa ve yazlık yatırımı çeken, Sakarya nehrinin Karadeniz ile buluştuğu noktada yer alıyor. Bozulmamış doğaya sahip; yeşil ve maviyi içinde barındıran Karasu'da hergün yeni binalar yükseliyor.

Çok sayıda inşaat firmasının olduğu Karasu'da son dönemde yeni binalar yükseliyor. Lüks olarak inşa edilen dairelerin fiyatları metrekarelerine göre değişirken, 5 yıl öncesi ev fiyatları ile bugünün fiyatları arasında tam anlamıyla bir uçurum yaşanıyor. Bugün yatırım yapan bir yatırımcının 3 sene sonra kazancını yüzde 50 artıracağı öngörülürken, bu kar marjından dolayı Karasu özellikle İstanbulluların ilk tercihleri arasında yer alıyor.

55 kilometrelik sahili ile bu alanda dünyanın en uzun kıyılarından birine sahip olan Karasu, dünyanın üçüncü, Türkiye'nin ise en büyük su basar ormanı olan Acarlar Longozunu da sınırları içinde barındırıyor. Karasu Sakarya Nehri ile liman arasındaki bölgede imar uygulaması yüzde 25 ve 2 kata kadar çıkma izni veriliyor. Liman bölgesinden merkeze doğru ise imar yüzde 40 ve 3 kata kadar çıkılabiliyor. Denize sıfır konumdaki arsalar turistik tesis alanlarına ayrılmış olup, mesken kurulmasına izin verilmiyor. Zamanında yapılan binalar ise alınan karar doğrultusunda bir bir yıkılarak sahil yeniden eski haline döndürülüyor. Genelde yazlık daireler 60 ila 80 metrekare arasında değişirken, daireler site içinde bulunuyor ve çeşitli sosyal aktivitelere de imkan sunuyor. Denize yakın alanların dışında ilçe merkezinde de hızla artış gösteren inşaat sektörü bir zamanlar boş olan arsaların neredeyse tamamına yayılmış durumda. İnşaatların yeşil alan bırakılarak yapılıyor olması ise şehrin gelecekte bina yığını olma tehlikesini de ortadan kaldırıyor dedi.

filizfidanoğlu, filizfidanoğlu inşaat, filizfidanoğlu inşaat karasu, filizfidanoğlu inşaat karasu evleri, filizfidanoğlu karasu, filizfidanoğlu insaat, filizfidanoğlu inşaat satılık daire, nehirkent, karasu satılık yazlık filizfidanoğlu, karasu filizfidanoğlu, karasu nehirkent,filizfidanoğlu karasu nehirkent, karasu inşaat firmaları, karasu filizfidanoğlu inşaat, karasu konut projeleri, filizoğlu inşaat, filiz fidan oğlu inşaat, karasu filizfidanoğlu satılık daire,filizfidanoğlu inşaat sakarya, karasu ffo, filiz fidanoğlu, karasu satılık daire, filiz inşaat, karasu satılık ev,satılık yazlık karasu,satılık daire karasu,
 
 
 
 
KONUT
8500
 
 
PROJE
33
 
 
EV SAHİBİ
7400
 
 
 
 
0264 718 35 15 - 0533 717 24 44
 
 
Çalışma Saatlerimiz : 09:00 / 20:00
 
 
Filizfidanoğlu İnşaat :Yalı Mahallesi Doğu Karadeniz Caddesi 98/A Karasu Sakarya
 
 
Filizfidanoğlu Menu